wtorek, 9 września 2014

Środa 10 Września // Aktualizacja 20:02

Środę zaczniemy dla odmiany rano ~
 
W związku z pracą nad blogiem, nowym serwisem i innymi sprawami oraz zmęczeniem psychicznym nie wracam aktualnie do gry na rachunku rzeczywistym, wczorajsze zagrania pokazały dobitnie, że daytrading w tej chwili nie ma sensu z wielu względów a gra bez planu i przeciwko własnym analizom z poprzednich dni to już szczyt głupoty po prostu ;)

Aktualizacja 20:02

Unia Europejska po raz kolejny odkłada wprowadzenie kolejnych sankcji na stronę rosyjską, część przedstawicieli państw członkowskich nie widzi potrzeby zaostrzania sankcji tak długo jak na Ukrainie trwa zawieszenie broni. 

Funt Brytyjski odrabia straty i znajduje się w ujęciu do Dolara Amerykańskiego na poziomie 1,62. To wszystko po publikacji kolejnych sondaży dotyczących niepodległości Szkocji które wskazują na słaby wynik głosowania na Tak ( 42% i 47% a więc oba przemawiają za pozostaniem szkocji we wspólnocie brytyjskiej. 

GBP/USD (M30)
 

Aktualizacja 17:45

Prezydent Obama zapowiada możliwość nalotów na teren Syrii. 

Członek Banku Anglii Nemat Shafik powiedział, że zbyt wolny wzrost płac w Wielkiej Brytanii powoduje fakt, że na podwyżki stóp jest jeszcze zbyt wcześnie. 

Aktualizacja 17:05
EUR/CHF (Dzienny)

Frank znacznie osłabia się po zapowiedziach członków SNB o możliwych narzędziach których Bank Centralny miałby użyć aby utrzymać EUR/CHF powyżej poziomu 1,20. Poza oczywistą interwencją dzisiaj dosyć wyraźnie zaznaczona została opcja obniżki stóp procentowych w ślad za decyzjami ECB.

Aktualizacja 16:03

GBP/USD (M30)


Funt powraca do poprzedniego kanału i ponownie atakuje opór na poziomie 1,617-8 który dał mocne spadki w poniedziałek.

Aktualizacja 15:51



Mark Carney - Punkt w który stopy procentowe zostaną podniesione został przesunięty bliżej aktualnego czasu. 

Funt umacnia się gwałtownie na fali tych słów.

Aktualizacja 14:45

Pod presją znalazł się Frank Szwajcarski po słowach jednego z członków SNB jakoby Szwajcarski Bank Centralny rozważał cięcie stóp procentowych poniżej zera. 
EUR/CHF łamie poziom 1,21. 

Aktualizacja 14:40

EUR/USD (M15)

EUR/USD łamie linię trendu wzrostowego na niskim interwale oraz znajduje się aktualnie w strefie popytu, jeżeli zejdziemy poniżej 1,290-1 to realne jest pogłębienie ostatnich minimów. 1,295-6 skutecznie ogranicza na tą chwilę korektę wzrostową.


Aktualizacja 13:55

Indeks Dolara (Dzienny)


Dzisiaj bez istotnych danych z rynku w Stanach Zjednoczonych, Indeks Dolara odrabia część wczorajszych strat lecz nadal znajduje się pod bardzo istotnym oporem który może dać szansę na korektę w dół. Rynek nadal oczekuje zmiany retoryki FED'u w kierunku szybszego podnoszenia stóp procentowych w USA co w dużej mierze stoi za ostatnim umocnieniem się Dolara Amerykańskiego. Już 17 września zbiera się komitet otwartego rynku w Stanach i przekonamy się na ile te przekonania są słuszne, dziś pojawiły się plotki na temat tego, że FED zdecyduje się przyspieszyć normalizację polityki pieniężnej tak aby zwiększyć zasób narzędzi którymi mógłby przeciwdziałać kolejnym kryzysom. 


Aktualizacja 13:27



GBP/USD (M30)

 Para GBP/USD odbija mocno od poziomu 1,605-6 i ponownie znajduje się powyżej 1,61 na ograniczeniu poprzednio wybitego kanału wzrostowego. Premier Wielkiej Brytanii powtórzył swoje ostatnie słowa o tym, że unia walutowa z niepodległą Szkocją nie zadziała. Już za 2 godziny przemawiać będzie prezes Banku Anglii Mark Carney.

Aktualizacja 11:40

Zarówno Kanclerz Niemiec jak i Premier Finlandii potiwerdzają, że dalsze sankcje w kierunku strony rosyjskiej są nadal rozważane przez państwa Unii Europejskiej pomimo wstrzymania walk na wschodzie Ukrainy.  

Aktualizacja 11:05



GBP/USD (M15) 

Funt spektakularnie traci całe wczorajsze odbicie i spada 100 pipsów w niecałe 2 godziny tworząc nowe minima, Ciężko znaleźć jakikolwiek argument który mógłby zmienić sentyment dla Brytyjskiej waluty przed 18 Września kiedy to odbędzie się referendum w sprawie niepodległości Szkocji. Jeżeli wynik będzie pozytywny dla jedności Wielkiej Brytanii to z pewnością zobaczymy spore odreagowania, jak na tą chwilę widać, że inwestorzy wyceniają odłączenie się Szkocji od Królestwa Brytyjskiego co powinno spychać Funta jeszcze niżej. Jeżeli GBP/USD odbije od poziomu 1,605-6 to nie należy spodziewać się mocnej reakcji, dzienny pivot powinien powstrzymać ewentualne odbicie.
Niepotwierdzone wiadomości mówią o tym, że ostatni nie opublikowany jeszcze sondaż wskazuje na przewagę zwolenników niepodległości Szkocji w stosunku 54% do 46%.

Aktualizacja 10:15

EUR/USD (M15) 

 Euro umacnia się po delikatnej korekcie na indeksie Dolara Amerykańskiego, lepsze dane o produkcji przemysłowej z Francji również mogą dać szansę na ruch w kierunku górnego ograniczenia poprzedniej konsolidacji przy 1,297. Maksymalnym celem dla wzrostów wydaje się poziom 1,30 oraz 1,3017 (R2 oraz 50% Fibo 2 letnich wzrostów) Bazowy scenariusz to nadal "sell the rallies"

Aktualizacja 9:35

AUD/USD (Dzienny)

Aussie pokazuje dosyć wyraźnie kierunek na najbliższe dni, patrząc na zachowanie innych par walutowych po wybiciach z kilkumiesięcznych konsolidacji (USD/JPY czy chociażby USD/PLN) ciężko spodziewać się, że para ta "zatrzyma" się już za chwilę. Najbliższy cel to 50% Fibo całego ruchu wzrostowego z tego roku czyli 0,907-8. 

Aktualizacja 9:20



Z delikatnym poślizgiem ale zaczynamy środę :)


GBP/USD (M15)

Funt Brytyjski umacnia się od początku sesji azjatyckiej pozostając aktualnie w kanale wzrostowym i po odbiciu od dziennego pivota testuje okolice wczorajszych maksimów. Wzrosty pozostają ograniczone przez poziom 1,615 którego przejście dałoby szansę na powrót w rejony poniedziałkowych szczytów powyżej poziomu 1,62. Dzisiaj o godzinie 15:45 raport o stanie gospodarki przedstawi Mark Carney co może mieć duży wpływ na notowania Funta Brytyjskiego. Prawdopodobne jest powtórzenie ostatnich obaw o zbyt wolną poprawę sytuacji na rynku pracy lecz z zaznaczeniem dobrego tempa wzrostu gospodarczego i poziomu inflacji.

15 komentarzy:

  1. Co do aud/usd podałem o wybiciu z kanału i wczoraj dodatkowo o wybiciu z szerokiej konsolidacji 0,921-0,937 z celem na 0,899. Może ktoś czytał i wziął to pod uwagę. trzeba jeszcze dodać ze jutro w nocy będą dane o bezrobociu ktore mogą, pokazać się gorsze od prognoz. Czyli o tej parze, wiemy już wszystko. Chciałem zapytac co z postem o franciszku i walce przy 1,20. Pepik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Walczę nad jego ukończeniem ale to może będzie dopiero w weekend za co Was przepraszam.. trochę sporo mam na głowie w związku z kwestiami nowego serwisu ;) Sam wrzucałem screeny z opisami że wszystko poniżej 0,937 na Aussie to sprzedaż każdego wyskoku w górę po czym zrobiłem co innego..

      Usuń
  2. FX to jak sport. Czasami jest się u szczytu formy a czasami jednak coś nie idzie. Powodzenia i czekam na kolejne analizy.
    Mario
    PS. Pepik dzięki za odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To raczej ostatnio kwestia chęci "pokazania się" i braku cierpliwości ;) Zawieranie transakcji na siłę i brak dbania o to co najważniejsze czyli wybieranie wejść które mają duże prawdopodobieństwo.

      Usuń
  3. Z innej beczki: dziś pojawiła się informacja, że Rosja ogranicza dostawy gazu, będzie o 20% mniej. Myślę że nasz rząd powinien jeszcze bardziej sapać jako jedyny w Europie, wtedy przesuniemy sobie granicę z Rosją w okolice Warszawy. Najbardziej sapią do Rosji a w razie konfliktu, NATO zrobi sobie poligon na terenie Polski. Cieszą się że NATO wystawia szpic u nas, jakby nie mogli się domyślić, że krajom zachodnim to na rękę bo sami nie ucierpią. ecchhh płakać się chce. Pepik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To raczej pokazowa zagrywka z uwagi na negocjacje kolejnych sankcji które dzisiaj i jutro odbywają się w Brukseli. Rosjanie nie są na tyle głupi żeby sami ograniczać sobie wpływy do budżetu.

      Usuń
  4. Dzisiaj GBP/USD short po 1,6152 zrealizowany po 1,6127. Dziś tylko jedna pozycja ze względu na natłok obowiązków. Jak odbije w górę będę łapać górki. USD/JPY niezbyt płynnie i wolno ale idzie w kierunku 107. Czasami mam wrażenie że jak patrzę na różne wykresy i mam mnóstwo czasu to akurat wszystko stoi w miejscu;) Pepik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To chyba u każdego tak jest ;) Patrzysz w wykresy 10 godzin i nie dzieje się nic, po czym w ciągu godziny cała zabawa Cię omija.

      Usuń
  5. Ja niestety straciłem na AUD/CAD odbicie od S2 oraz niskie RSI i oscylator stochastyczny wskazywały na wybicie. Okazało się to delikatną konsolidacją. Na szczęście ciasny SL zminimalizował straty a zamknięcie z ręki nie było możliwe ze względu na brak dostępu do kompa. Od jutra próbuje gry z trendem a nie na odbicie - zobaczymy ;)
    Mario

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na odbicia także można grać z trendem jak najbardziej, nawet należy ;) Na korektach na punktach zwrotnych starasz się szukać wejść zgodnych z głównym trendem .

      Usuń
    2. cze Mario Ja nigdy nie gram na odbicie lub na małe korekty. Tu można wkopać się. Co do pivot points tez patrzę z lekkim dystansem. Gram z trendem, zdarza mi się kupić shorta lub buy dzień wcześniej i trzymam. Na przykład: wczoraj kupiony short EUR/USD na oporze lokalnym 1,2919 (spadek po Dragim -minimum). Jeszcze wczoraj wyszło na gruby minus, dziś było nawet 1,2960 ale tu nie ustawiałem SL, bo trend spadkowy jest silny i wiem że zrealizuje to z zyskiem. Trzeba to przeczekać:) Dziś sprawdzałem czy podaż jest w stanie zepchnąć poniżej 1,2920. Przed chwilą zrealizowałem po 1,2898. Tylko 20 pipsow. Od razu mowie ze nie jest to strategia, a jedynie trzeźwe spojrzenie na rynek. Analiza techniczna przede wszystkim i odpowiednie wejścia w rynek to podstawa. warto pamiętać, że przy zdarzeniach fundamentalnych, technika się nie liczy. P.s. czasami siedzę przed kompem i analizuje kilka- kilkanaście godzin :) To już nie jest zdrowe:( pozdro Pepik

      Usuń
    3. Masz rację, zdążyłem zauważyć że AT a fundament to dwie różne rzeczy dalekie od siebie. Im dłużej w tym siedzisz tym więcej doświadczenia a to w każdej dziedzinie najważniejsze. Z obserwacji połączenie pivot points, RSI, SSD oraz układy świec to 80% trafnych decyzji pod warunkiem, że wytrzymasz psychicznie ale to już inna dziedzina. Nie ma pewnych systemów 100%. Każdy tworzy swój i wg niego postępuje. Podoba mi się twoja elastyczność np GBP/USD jak nie na korektę to z trendem ważne, że na plus. Ja dla odmiany nie do końca ufam Fibo. Skąd wiemy gdzie się zatrzyma?
      Mario
      PS. Analizy Tomka (jeśli tak mogę) w dużej mierze są trafne.

      Usuń
    4. Jeśli chodzi o fibo to jest to jedno z podstawowych rzeczy, które są brane pod uwagę. Poziomy fibo to dla mnie podstawa. tego nie można lekceważyć. Rynek uwielbia klepać wsparcia i opory po 3 razy, ale jak przejdzie za pierwszym razem to już widać siłę i wtedy nie ma co się zastanawiać. Pepik

      Usuń
    5. Doskonale Cię rozumiem, tylko skąd wiesz, który poziom jest tym właściwym i jak głęboko się cofnie zanim przetestuje go po raz kolejny. Rynek potrafi testować kilka razy różne poziomy w różnym czasie, więc tak naprawdę nie wiemy kiedy nastąpi korekta trendu lub dalszy jego rozwój. Poczytałem trochę na ten temat np:
      http://forex-nawigator.biz/forum/poziomy-fibonacciego-badania-testy-t12357.html.
      Fakt (przyznaje) przeczytałem też ciekawą sentencję "Skoro poziomy fibo nie działają, to dlaczego tylu traderów je wykorzystuje a skoro większość wykorzystuje to dlaczego miałyby nie działać"
      A może ja coś nie tak robie, ale wszystko przede mną - trochę potestuje i za jakiś czas może powrócimy do tematu. Pozdro;) Mario

      Usuń
    6. Nigdy nie wiadomo, który poziom jest właściwy, to jest jedynie informacja dla nas że tam może odbić lub zatrzymać się. To tylko pomaga nam podjąć decyzję. Zawsze jest element niepewności, gdyż wtedy gra nie miałaby sensu. Wszyscy nie mogą być zwycięzcami. Pepik

      Usuń