wtorek, 28 stycznia 2014

Wtorek 28.01.2014 ~ Sytuacja na rynku + środowe posiedzenie FOMC




O środowym spotkaniu FOMC słów kilka :)
Zanim napiszę cokolwiek o moim planie gry na głównych parach walutowych na najbliższe dni nie sposób pominąć środowe spotkanie przedstawicieli Komitetu Operacji Otwartego Rynku (straszna jest polska wersja tej nazwy :) )
Czy dzisiejsze spadki i umocnienie dolara są zapowiedzią ustawiania się graczy pod dalszą redukcję QE ? Niemal wszystkie instytucje prognozują kolejne cięcie akcji skupu o 10 Miliardów dolarów, w podobnym tonie wypowiadali się członkowie FOMC nawet tuż po zaskakująco słabych danych z rynku pracy na początku Stycznia. Osobiście uważam, że dużo ważniejsze od samej redukcji będzie to jakimi słowami zostanie ona poparta, obcięcie programu skupu o kolejne 10 miliardów dolarów miesięcznie. Jeżeli w opublikowanym raporcie znajdą się słowa o tym, że rynek pracy nie rozwija się stabilnie i ostatnie dane mogą zmienić podejście komitetu do dalszego zmniejszania programu QE, lub nawet tak jak zdarzało się to w przeszłości znajdziemy tam wzmianki o słynnej polityce pieniężnej która będzie stale dostosowywana do sytuacji na rynku. W takiej sytuacji możemy oczekiwać dalszego osłabiania się dolara pomimo redukcji QE, warto także pamiętać że sam program skupu pomimo grudniowego jego zmniejszenia trwa już i tak dłużej niż zakładano przy jego rozpoczęciu a każdy kolejny miesiąc to kolejne miliardy "wydrukowanych" dolarów wprowadzanych na rynek.




EUR/USD

Wykres H1








Po porannych spadkach para znalazła wsparcie w strefie popytu w okolicy 1,353, stąd widzę dwie możliwości ruchu tak jak zostało to zaznaczone na wykresie, obie po re teście jednej z wyższych stref podaży powinny dać kontynuację spadków..


GBP/USD 

Wykres H1



Sytuacja podobna jak na EUR/USD, poranne spadki zatrzymały się tym razem na dziennym pivocie, dzisiejsza sytuacja niemal idealnie obrazuje działanie dziennych pivotów, cena odbiła w dół od R1, spadki zatrzymały się na PP i aktualnie mamy szansę na ponowny test strefy podaży w okolicy 1,658. Grając na kablu oprócz jutrzejszego posiedzenia FOMC oraz technicznych aspektów musimy pamiętać o jutrzejszej konferencji szefa Bank of England Marka Carneya który w swoich ostatnich wypowiedziach zaprzeczał szybkiemu podniesieniu stóp procentowych w Wielkiej Brytani i niejako słownie interweniował przeciwko zbyt drogiemu funtowi.
Preferowane zagrania to wejścia w pozycje krótkie w okolicy właśnie 1,658 oraz 1,662 


Więcej par za kilka chwil :)

Aktualizacja 15:40


EUR/USD wejście w krótką pozycję po 1,3683 ~ kontrolnie i z mała ekspozycją na tą chwilę, bez żadnych limitów powyżej.



Aktualizacja 22:15

GBP/USD

Wykres M 15


Wejście w pozycje krótką, 1,6581 ~

Zamknięte +15 ) Czas spać ~

4 komentarze:

  1. Witaj mam pytanie odnośnie eur/usd. Dlaczego założyłeś że cena odbije się od pierwszego lub drugiego oporu, chodzi mi o to skąd wiesz że cena nie przebije tych dwóch oporów i nie poleci wyżej. Pozdro.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przyjrzyj się jak reaguje cena na linii fib 50 na wykresie Wuzy. Rozrysuj sobie wsparcia i opory z dziennego to zobaczysz, że w tym miejscu przechodzi również spory opór ciągnący się z 1 lutego 2013. Tuż nad nim masz R1 wyrysowany na podstawie pivotów a wyżej silną strefę podażową. Poniżej r1 masz z kolei pivota nakładającego się z pomniejszą strefą podażową , na których to uformował się piękny engulf, który w dodatku przebił czerwoną linię wsparcia/oporu wyrysowaną z wyższego interwału. Jeżeli odpalisz MACD to zobaczysz również przecięcię, które jest kolejnym sygnałem, że założenie krótkiego wejścia jest prawidłowe.

      Usuń
  2. Nie wiem :) Ale z mojej analizy wynika, że prawdopodobieństwo takiego odbicia jest większe niż dalszy ruch w górę bez korekty z któregoś z tych miejsc ~
    Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co się wydarzy na rynku którym kieruje popyt i podaż, możemy tylko oszacować prawdopodobieństwo danego scenariusza i reagować na to co widzimy na wykresie.

    OdpowiedzUsuń
  3. No dobra korekta okej może wystąpić w tych miejscach, a skąd wiesz że wybije nowe dołki? Tego też nie wiadomo tylko taki scenariusz przyjąłeś rozumiem.

    OdpowiedzUsuń