sobota, 18 stycznia 2014

20-25.01.2014 Analiza przyszłego tygodnia na rynku. Aktualizacja 11:02



W tym poście postaram się przedstawić wstępny plan gry na 20-25 Stycznia 2014 ~
Z uwagi na to, że gram głównie intraday analiza większych interwałów ma służyć tylko pomocy w wybraniu odpowiednich kierunków i punktów zwrotnych w czasie zawierania transakcji na mniejszych interwałach czasowych.


1# Eur/Usd

Fiber czyli najpopularniejsza para walutowa na świecie. 

Dane makroekonomiczne ~ 



Przed nami tydzień który pod względem publikacji można spokojnie zaliczyć do jednego z tych nudniejszych w skali roku ;) Bardzo mało danych które mogły by zapewnić większe ruchy ceny czy też wpłynąć znacząco na sytuację na tej parze walutowej. 
Warto zwrócić uwagę na czwartkowe odczyty wskaźników PMI w strefie Euro, liczbę sprzedanych domów na rynku wtórnym w USA oraz ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.
Warto pamiętać, że tydzień ten może minąć w dużej mierze na oczekiwaniach na wydarzenia w kolejnym tygodniu gdzie poznamy decyzje FOMC odnośnie stóp procentowych oraz możliwego dalszego ograniczania programu skupu obligacji.

  • Wykres dzienny ~



Obserwując dzienny wykres Eur/Usd możemy zauważyć, że cena po 3 krotnym przetestowaniu okolic 1,383 (gdzie wypada poziom mocny poziom Fibo z całego ruchu z 1,494 do 1,204 na wykresie miesięcznym) Odbiła dosyć wyraźnie w dół, pokonanie krótkoterminowej linii trendu zaznaczonej na wykresie czerwoną linią sugeruje dalsze spadki. Z uwagi na brak makroekonomicznych katalizatorów które według mnie mogą być potrzebne do przebicia kolejnego wsparcia w okolicach 1,347 prawdopodobny wydaje się scenariusz z konsolą podobną do zaznaczonej na wykresie fioletową elipsą w zakresie pomiędzy S2 (1,347) a R1 ( 1,362). Również oczekiwanie rynków na posiedzenie FOMC może sprzyjać konsolidacji w tym zakresie. 
Przełamanie poziomu S2 dałoby wyraźny sygnał do testu okolic 1,335-1,34 a nawet ostatniego dołka w okolicy 1,3295 ale scenariusz taki wydaje się mało prawdopodobny już w tym tygodniu.
  • Wykres H4


Cena znajduje się obecnie w strefie popytu na wykresie H4, dodatkowo znajdujemy się blisko mocnego oporu na wykresie dziennym czyli wartości 1,347 ~
Mimo zdecydowanie spadkowego charakteru całego wykresu uważam, że na aktualnych poziomach warto szukać raczej wejść w pozycje długie niż próbować podłączyć się pod kontynuację ruchu spadkowego. Prawdopodobny wydaje się scenariusz korekty ruchu spadkowego w okolice co najmniej 1,358 czyli poziomu który był długo broniony w poprzednim tygodniu. Stop loss dla takiego wejścia umiejscowiony byłby poniżej linii wyznaczającej poziom 1,347.
Ewentualne pozycje krótkie warto rozważyć w przypadku ruchu ceny w okolice 1,362 lub 1,365-8 z poziomem stop loss w okolicy 1,373 ~

  • Wykres H1

Podobnie jak na H4, potencjał na odbicie w okolice 1,358 i 1,362 po ewentualnym przebiciu tego poziomu wydaje się większy niż możliwość dalszych spadków. O ile dalsze spadki są jak najbardziej możliwe to zdecydowanie nie próbowałbym wchodzić w krótkie pozycje przy aktualnej cenie, takich wejść można szukać po ewentualnej korekcie w podane wyżej poziomy. Należy pamiętać o tym, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć ruchu ceny którym kieruje popyt i podaż na rynku, takie opracowania mają na celu pokazać nam jakiego ruchu prawdopodobieństwo jest większe i jakie zagranie ma większe szanse na powodzenie. Najważniejsza jest odpowiednia reakcja na to co widzimy na wykresie w chwili podjęcia decyzji o zajęciu pozycji.


  • Wykres M15

Tutaj wstępny plan zakłada zajęcie pozycji długich w okolicy 1,352 z kolejnym wejściem przy R1 na poziomie 1,3488 oraz 1,347 gdzie mamy mocne wsparcie testowane wielokrotnie na przełomie września i października w czasie zawieszenia działalności rządu w USA. Cel dla takiego wejścia to minimum poziom niebieskiej przerywanej linii czyli okolice 1,3555 z TP2 w okolicy zeszłotygodniowego wsparcia na 1,358 ~


Aktualizacja 23:49 ~ M15

Po otwarciu rynku sytuacja w zasadzie bez zmian, możliwość zagrania małego longa z aktualnej ceny z ciasnym stopem na odbicie od czerwonej linii trendu, ja osobiście zaczekam na sytuację na otwarciu Londyńskiej sesji i wtedy zobaczymy co warto zagrać w ciągu dnia.

Aktualizacja 10:47

Na M15 widzimy dosyć wyraźną już korektę piątkowych spadków, przebicie niebieskiej przerywanej linii będącej dzisiejszym pivotem powinno dać nam test przynajmniej okolic 1,358 ~ 
Tam można zacząć szukać ewentualnych wejść w pozycje krótkie.

Aktualizacja 11:02
Jak widać daily pivot nadal powstrzymuje wzrosty, takie zamknięcie poprzedniej świeczki może sugerować nam brak kupujących i spadek w rejon minimum 1,352-3 aby przetestować ponownie strefę popytu i "złapać" większą siłę do przebicia aktualnych szczytów.


Powyższe komentarze i analizy zostały przygotowane wyłącznie w celach informacyjnych. Prezentują ona subiektywne zdanie autora, a sporządzone zostały w dobrej wierze i z należytą starannością. Niniejsze komentarze nie stanowią porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Autor nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje zawarte w oparciu o informacje zawarte w tym materiale analitycznym. Należy mieć na uwadze, iż transakcje na instrumentach finansowych obarczone są ryzykiem, a poniesione straty mogą przekraczać zaangażowany kapitał początkowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz