środa, 23 lipca 2014

Środa 23 Lipca // Aktualizacja 18:05

Dzisiejsze spotkanie z analizą rynku walutowego na żywo w formie webinaru o 14:30
Instrukcja "jak dołączyć" w linku

Analiza na żywo 23 

Aktualizacja 17:08

Pozycja długa na parze USD/CAD zamknięta na +25 pipsów.  


Aktualizacja 15:05

Podczas webinaru zajęta pozycja długa na USD/CAD po 1,0717 ~ SL 1,0696 // TP 1,0755

Aktualizacja 14:18

Pozycja na parze GBP/USD zamknięta przez SL ~

Ciekawie wygląda para USD/CAD która przed publikacją danych o sprzedaży detalicznej spada w okolice dzisiejszych minimów na 1,0715. Dobre dane z rynku Kanadyjskiego mogą dać przebicie wsparcia na poziomie 1,07-1,072 i powrót do konsolidacji pomiędzy poziomami 1,062-1,07

Aktualizacja 12:05

GBP/USD 

Wykres M30
GBP/USD Pozycja Długa ~ 1,70456 // SL 1,7028 // TP 1,7091

Analogia do sytuacji z piątku zaznaczona fioletową elipsą ~ Zamknięcie się świecy M30 byczym młotkiem, powyżej poziomu S1 oraz strefy popytu na 1,704. 




Aktualizacja 11:41


USD/TRY

Wykres dzienny 





Po wczorajszych danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych które okazały się minimalnie gorsze od oczekiwań oczekiwania odnośnie tego, że FED zacznie głośno mówić o podwyżkach stóp procentowych w USA znacznie stopniały. Sytuacja taka ma mocne przełożenie na waluty krajów o wysokich stopach procentowych w tym właśnie na Lirę Turecką która mocno zyskuje „zbierając” kapitał zainteresowany inwestycjami na rynku Tureckim z uwagi na dużą różnicę właśnie w kwestii stóp procentowych. Po złamaniu krótkoterminowej linii trendu oraz wsparcia na poziomie 2,1150 para walutowa USD/TRY zmierza w kierunku wsparcia na poziomie 2,07-08 które koresponduje z szczytami z ubiegłego roku oraz tegorocznymi minimami dla wybranej pary walutowej.

Aktualizacja 11:08



GBP/USD

Wykres 30 minutowy 




Funt zdecydowanie traci po publikacji raportu po posiedzeniu Banku Anglii, głosowanie nad stopami oraz programem stymulacji gospodarki bez zaskoczeń, 9-0 w obu przypadkach na korzyść zachowania aktualnego poziomu. Raport pokazuje, że członkowie MPC nie mają na tą chwilę określonego terminu w którym mogliby zacząć podnosić stopy oraz wyrażają zaniepokojenie sytuacją na rynku nieruchomości która może prowadzić do bańki kredytowej.

Aktualizacja 10:02



GBP/AUD

Wykres 4H






Para walutowa GBP/AUD złamała istotne wsparcie na poziomie 1,818 oraz 1,815 i po dobrych danych inflacyjnych z rynku Australijskiego opublikowanych w nocy z Wtorku na Środę znajduje się obecnie tuż powyżej poziomu 1,806 gdzie przypada kolejne istotne wsparcie. Już o godzinie 10:30 poznamy raport po posiedzeniu Banku Anglii który może mieć bardzo duży wpływ na notowanie wybranej pary walutowej. Z technicznego punktu widzenia, możemy założyć realizację formacji podwójnego szczytu (jasny prostokąt) dla której celem byłby poziom 1,798-1,80, do realizacji zasięgu wskazanej formacji potrzebne byłoby jednak złamanie wsparcia na poziomie 1,806. Alternatywnie jastrzębi raport i wzmianki dotyczące szybszej podwyżki stóp procentowych na rynku brytyjskim mogą przyczynić się do odwrócenia tendencji z ostatnich dni i dać powrót do trendu wzrostowego który na wykresie dziennym obserwujemy od początku Kwietnia 2014 roku a co za tym idzie dać szansę na kolejny atak na lokalne maksima na poziomie 1,835.

Aktualizacja 8:36



GBP/USD

Wykres H1



Para walutowa GBP/USD powinna być „gwiazdą” dzisiejszej sesji z uwagi na zmienność jaką wywołać może publikacja wyników głosowania członków Banku Anglii nad stopami procentowymi oraz programem skupu aktywów. O ile wynik głosowania poznaliśmy 2 tygodnie temu i nie doszło do zmian zarówno w wielkości programu stymulującego gospodarkę jak i w stopach procentowych o tyle ważne dla inwestorów będzie z pewnością to czy głosowanie to nadal było jednomyślne, jeżeli okaże się, że chociaż jeden z 9 członków gremium głosował za podniesieniem stóp procentowych już na ostatnim posiedzeniu to spekulacje na temat szybkiego wzrostu stóp na rynku brytyjskim zyskają więcej zwolenników a Funt Brytyjskie dostanie kolejny pozytywny impuls do wzrostów. O godzinie 13:45 przemawiać będzie natomiast prezes Banku Anglii Mark Carney i to wystąpienie może mieć duży wpływ na zachowanie się Funta Brytyjskiego w najbliższych dniach czy tygodniach, tutaj również uwaga inwestorów skupiać będzie się na wskazówkach odnośnie kwestii stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Z technicznego punktu widzenia para GBP/USD nadal znajduje się w kanale spadkowym który może być traktowany również jako formacja flagi. Najbliższe wsparcia to poziomy 1,706 oraz 1,704 których złamanie otworzyłoby drogę do poziomu 1,696 i dało sygnał do mocniejszej korekty ostatnich wzrostów. W przypadku pozytywnych informacji dla Funta, najbliższe opory to poziomy 1,7105 oraz 1,714 których przebicie otwiera drogę do testu szczytów tuż poniżej 1,72 oraz w konsekwencji do wybicia górą z formacji flagi co dałoby teoretyczny zasięg ruchu wzrostowego w okolice 1,73-1,735.  





Wtorkowa sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem oczekiwań na dane o inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych które okazały się zgodne z oczekiwaniami, minimalnie słabiej wypadł wskaźnik inflacji bazowej który wzrósł o 1,9% w ujęciu rocznym wobec oczekiwań na poziomie 2%. Odczyt taki pozwolił na ponowne zwrócenie się kapitału inwestorów w kierunku walut krajów z wyższymi stopami procentowymi co dało umocnienie się walut z koszyka gospodarek wschodzących czy też Dolara Australijskiego. Chwilowa słabość Dolara Amerykańskiego nie miała jednak przełożenia na notowania pary walutowej EUR/USD która spadła we wtorek do poziomów najniższych od Listopada 2013 roku i po złamaniu wsparcia na poziomie 1,348 potwierdziła wyraźnie widoczny już na wykresie o interwale dziennym trend spadkowy którego kontynuacja może dać w najbliższym czasie spadki w okolice poziomu 1,33 gdzie przypada kolejne istotne minimum. Polski Złoty osłabiał się w stosunku do Dolara Amerykańskiego i para USD/PLN coraz wyraźniej zaznacza wybicie z długotrwającej konsolidacji pomiędzy poziomami 3,01 oraz 3,06. Wtorkowe maksima powyżej poziomu 3,08 sugerują kontynuację ruchu wzrostowego oraz szansę na dojście do kolejnych oporów na poziomie 3,10-3,11. W związku z napiętą sytuacją na Ukrainie oraz na Bliskim Wschodzie nadal zdecydowanie umacnia się Jen Japoński i para walutowa EUR/JPY znalazła się blisko minimów na poziomie 136,2 z Stycznia bieżącego roku tracąc już niemal 8 figur od Marcowych szczytów.  

7 komentarzy:

  1. Witam, 13:45 Przemówienie prezesa Bank of England, Carney’a.
    Trochę tak niebezpiecznie wchodzić przed tym wystąpieniem w pozycję USD/GBP. To jak rzut monetą ......przy cym dochodzi jeszcze element czyszczenia SL przed przemówieniem.

    Może jednak tym razem passa się odmieni ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ......* CZYM *.......

    OdpowiedzUsuń
  3. 1 PIPS uratował nam na razie SL. ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. NIESTETY......fatalna seria trwa. Czy to już 9 raz z rzędu ?

    OdpowiedzUsuń
  5. GBPUSD (H1/ H4) - pierwszy test 127,2%. Wewnętrzne zniesienie Fibo 61,8% wyraźnie przełamane dołem. Kolejne silne wsparcie cenowe znajduje się na psychologicznym poziomie 1,7000

    To widzi prawie każdy. Czyli na przekór.....idziemy do góry ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Widzę, że Pan Tomasz " wbrew sobie " wziął wcześniej zysk nie czekając do ustalonego wcześniej TP by przerwać złą passę ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie czarujmy się do dobre posunięcie ja sam bardzo rzadko gram z TP, po drugie 25 pipsów grają "grube" pozycje to wręcz marzenie ;) Rynek aktualnie uwielbia duże zmienności, jak zapewne zauważyliście na wielu walutach jest konsolidacja. Pamietam jak Dragi 2 lata temu wystepował to ruchy były po 120-160 pipsów a do tego jeszcze FED z QE3 ruchy na walutach były takie że palce lizać:) Wszystko bez konsolidacji, Ruchy w góre i w dół aż RSI parzyło:) co za czasy hehe

      Usuń