piątek, 25 lipca 2014

Piątek 25 Lipca // Aktualizacja 15:30

Aktualizacja 15:30


Czas na Weekend :) 
 
Pozycje na AUD/USD i AUD/CHF zamknięte w sumie na +26 pipsów. 

Nagranie z dzisiejszej analizy rynku na żywo ~ 

Analiza na żywo 25 Lipca 

Aktualizacja 14:10

USD/JPY


Wykres H1

Dolara nadal zyskuje w ujęciu do Jena i złamał wspomniane rano opory na poziomie 101,8. Poziom ten powinien teraz stać się wsparciem przed atakiem na dużo ważniejszy opór na poziomie 102,2.


Aktualizacja 11:55


AUD/CAD 


Wykres Dzienny

Para walutowa AUD/CAD w szerszym terminie znajduje się aktualnie tuż pod górnym ograniczeniem kanału spadkowego który wyznacza formację flagi w trwającym od Lipca 2013 roku trendzie wzrostowym. Wybicie poziomu 1,0150 górą byłoby sygnałem do kupna na parze AUD/CAD z uwagi właśnie na realizację formacji flagi ale także byłoby pierwszym sygnałem mówiącym o formowaniu się 5tej Fali zgodnej z teorią Fall Elliotta, aby mówić o tej ostatniej fali w trendzie wzrostowym mówić będziemy mogli jednak dopiero po przekroczeniu szczytu wyznaczającego 3cią falę będącą mocnym impulsem wzrostowym na poziomie 1,035. Z fundamentalnego punktu widzenia Dolar Kanadyjski ma jeszcze wiele miejsca do osłabiania się wobec głównych walut na rynkach w tym właśnie Dolara Australijskiego co wspierałoby dalsze wzrosty i realizację formacji flagi oraz utworzenia piątej fali w strukturze wzrostowej po której nastąpić powinna korekta. Alternatywny scenariuszem jest kolejne odbicie od górnego ograniczenia kanału spadkowego na poziomie 1,0150 i pogłębienie lokalnych minimów w kierunku poziomu 0,9850 gdzie wypada istotne wsparcie, ruch taki nie był by zaprzeczeniem scenariusza wzrostowego w długim terminie ale odsunąłby go znacznie w czasie, w okolicy wsparcia na poziomie 0,985-6 znajduje się także poziom 50% zniesienie Fibonacciego dla całego ruchu tworzącego trzecią falę w strukturze.



Aktualizacja 11:00 


GBP/USD

Wykres H1

Para walutowa GBP/USD, po zgodnych z oczekiwaniami danych dotyczących wstępnego odczytu PKB za 2gi kwartał  (0,8% w ujęciu kwartalnym i 3,1% w ujęciu rocznym), chwilowo zyskiwała wracając pod poziom 1,6992 by po kilku minutach powrócić w okolicę wczorajszych minimów na poziomie 1,6967. Poziom ten zawiera się w bardzo istotnej strefie podaży na wykresie dziennym (1,695-7) która dała poprzedni impuls wzrostowy do poziomu niemal 1,72. Poziom ten daje duże prawdopodobieństwo reakcji popytowej która mogłaby dać odreagowanie ostatnich spadków i zmienić obraz po 7 dniach zakończonych czerwonymi świecami. Jeżeli poziom 1,695-7 zostanie złamany na wykresie dziennym to kontynuacja korekty spadkowej wydaje się natomiast bardzo prawdopodobna. Na interwale H1 mamy prawdopodobieństwo zadziałania aktualnych minimów jako podwójnego dna i wspomniane poziomy 1,695-7 warte są obserwacji pod kontem ewentualnego zajęcia pozycji długich na parze GBP/USD.


Aktualizacja 10:30



Wstepny odczyt PKB dla Wielkiej Brytanii za 2gi kwartał 2014 roku na poziomie 0,8%
wobec oczekiwań na poziomie 0,8% w ujęciu kwartał do kwartału oraz 3,1 % wobec oczekiwań na poziomie 3,1% w ujęciu rocznym. 


Aktualizacja 10:08

AUD/USD

Wykres H1


Para walutowa AUD/USD zbliża się do zgrupowania wsparć wynikających z krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, wsparcia wynikającego z punktów zwrotnych oraz 50% zniesnienia Fibonacciego ostatniego impulsu wzrostowego. Z tego względu zajęta została pozycja Długa po 0,9405 z SL tuż poniżej 0,938.  

Aktualizacja 10:01

Niemiecki wskaźnik optymizmu dla biznesu spada do 108pkt z poziomu 109,7 poprzednio. 

EUR/USD łamie dzienny punkt zwrotny (1,3462) i zalicza nowe dzienne minimum tuż ponad 1,345. 

Aktualizacja 9:32



USD/JPY

Wykres H1




Para walutowa USD/JPY znajduje się tuż pod istotnym oporem na poziomie 101,8 na którym przypada strefa podaży wynikająca z poprzednich reakcji podażowych oraz poziom 61,8% zniesienia Fibonacciego dla ostatniego impulsu spadkowego z 102,26 do 101,06. Przełamanie wskazanego oporu otwierałoby drogę do ponownej wizyty w okolicach poziomu 102,2 który to poziom skutecznie ogranicza próby wzrostów na parze USD/JPY od 12 Czerwca 2014 roku. Biorąc pod uwagę siłę Dolara w ostatnich dniach zakładać można, że scenariusz kontynuacji wzrostów powyżej oporu na 101,8 wydaje się bardzo prawdopodobny i może w konsekwencji dać szansę na powrót do górnego ograniczenia długotrwałej konsolidacji przy 102,8. Alternatywnie jeżeli poziom 101,8 zadziała jako opór to nie można wykluczyć kolejnego testu dolnego ograniczenia konsolidacji czyli poziomów tuż nad 101 które jak do tej pory wielokrotnie działały jako mocna strefa popytu na przestrzeni ostatnich miesięcy.




Czwartek upłynął pod znakiem umocnienia się Dolara Amerykańskiego na szerokim rynku, bardzo dobre dane z rynku pracy pomogły amerykańskiej walucie zyskać w stosunku do Funta Brytyjskiego czy też Jena. Stosunkowo silne po ostatnich spadkach pozostawało Euro które po dobrych danych o przemysłowych PMI ze Strefy Euro przetestowało istotny opór na poziomie 1,348 po czym oddało część wcześniejszych wzrostów. Wiadomością która może ciążyć na rynkach w najbliższych dniach jest z pewnością rozpad rządu na Ukrainie i rezygnacja premiera Arsenija Jaceniuka oraz zapowiedź rozpisania nowych wyborów parlamentarnych.

EUR/USD

Wykres H4



Para walutowa EUR/USD odbiła od wczorajszych minimów na poziomie 1,3438 po lepszych od oczekiwań odczytach przemysłowego wskaźnika PMI z rynków europejskich, ruch ten został jednak powstrzymany przez pierwszy istotny opór na poziomie 1,348 który również dzisiaj może odgrywać istotną rolę w przypadku kontynuacji odreagowania na parze EUR/USD. Kolejnym oporem wydaje się być poziom 1,3505 oraz 1,3540, w średnim i dłuższym terminie nadal nic nie wskazuje na możliwą zmianę trendu i Euro powinno kontynuować osłabiania się w stosunku do Dolara Amerykańskiego. Dzienny punkt zwrotny znajduje się na poziomie 1,3462 co może stanowić pierwsze lokalne wsparcie dla notowań EUR/USD, kolejnym wsparciem będzie z pewnością punkt wczorajszych minimów i kolejno strefa popytu na poziomie 1,341-20 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz