wtorek, 26 sierpnia 2014

Wtorek 26 Sierpnia // Aktualizacja 15:45

Dzisiejsze spotkanie z analizą rynku walutowego na żywo w formie webinaru o 14:30
Instrukcja "jak dołączyć" w linku

Forex Live Trading 26 Sierpnia


Aktualizacja 19:00 

Pozycje na AUD/CAD i AUD/USD zamknięte z zyskiem ;)


Aktualizacja 15:45

Nagranie z dzisiejszego spotkania z analizą rynku walutowego  

Analiza rynku 26 Sierpnia

Aktualizacja 14:00

Za 30 minut poznamy dane dotyczące zamówień na dobra w Stanach Zjednoczonych, z uwagi na wzrost zamówień w Boeingu na samoloty z 109 do 324 w ostatnim miesiącu możliwa jest sytuacja w której nagłówek danych przebije historyczne rekordy. Przewidywania na poziomie wzrostu o 0,5% mogą zostać przebite bardzo znaczenie, pojawiają się prognozy mówiące o wzroście o 20-30% w ujęciu miesięcznym ( dotychczasowy rekord to wzrost o 16,6% w Czerwcu 2000 roku ).
Z uwagi na tak duży wpływ tego elementu na główny odczyt wskaźnika, warto będzie przyglądać się jak wypadną zamówienia bez uwzględnienia środków transportu, tutaj przewidywanie mówią o wzroście o 0,2%.

Aktualizacja 13:05



AUD/USD

Wykres M30



Pozycja krótka na odbicie od trzykrotnie testowanej do tej port linii trendu, dodatkowo dane publikowane o 14:30 dotyczące zamówień w Stanach Zjednoczonych powinny być lepsze od oczekiwań z uwagi na spory wzrost zamówień w transporcie lotniczym.  

Aktualizacja 11:56

AUD/CAD Pozycja krótka z 1,02125 // SL 1,02295.  

Aktualizacja 11:45



EUR/USD 

Wykres M15

Dzisiejszy wzrost do poziomu 1,3215 oraz spadek w okolice 1,319 wpisuje się niemal książkowo w formację korekcyjną ABCD gdzie ruch BC zalicza 61,8% zniesienie poprzedniego impulsu. Jeżeli scenariusz taki miałby być rozegrany to co ciekawe koniec korekty a więc ruchu CD przypada na poziomie 1,3225 co byłoby również domknięciem luki weekendowej. W dłuższym terminie ciężko jednak wyobrazić sobie wzrosty na parze EUR/USD po ostatnich słowach Mario Draghiego. 



Aktualizacja 10:10


GBP/USD


Wykres H1

Para walutowa GBP/USD wskazuje na pierwsze symptomy możliwego odwrócenia trendu spadkowego który obserwujemy na przestrzeni ostatnich 5 tygodni. Popularny „Cable” nie przywiązywał w tym okresie większej uwagi do kolejnych wsparć, w konsekwencji łamiąc wsparcie na poziomie 1,67 skąd zapoczątkowany został poprzedni impuls wzrostowy w kierunku poziomu 1,72. Sytuacja taka znacznie zwiększa znaczenie ruchu spadkowego z ostatnich tygodni i mogłaby sugerować zmianę trendu na wyższym interwale dla pary GBP/USD na spadkowy. Z drugiej strony mamy jednak kwestie fundamentalne w tym głównie wyniki głosowania w sprawie stóp procentowych które pokazują, że podczas ostatniego posiedzenie Banku Anglii dwóch z dziewięciu członków gremium głosowało za podwyżką stóp procentowych. Sytuacja taka powinna wspierać umocnienie się Funta Brytyjskiego na szerokim rynku walutowym z uwagi na wzmożone oczekiwania co do powrotu do normalizacji polityki pieniężnej. Z perspektywy technicznej na interwale jednej godziny możemy mówić o początkowej fazie wybicia w górę z formacji klina zawężającego się. Potwierdzeniem sygnały wzrostowego byłoby wybicie się notowań powyżej poziomu 1,66 który powstrzymuje wzrosty od ubiegłego czwartku. Alternatywnie kolejna mocna reakcja podażowa na wspomnianym poziomie (1,66) może dać szansę na pogłębienie ostatnich minimów lecz scenariusz taki wydaje się mało prawdopodobny.
 

10 komentarzy:

  1. Witam, może, jakas analiza edka? Zamknie lukę?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, może, jakas analiza edka? Zamknie lukę? Sorry za wpis anonimowy ale z telefonu jakoś nie da się ustawić profilu. Jak po danych z USA zachowa się euro/usd o 14,30 i 16,00?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. o 14:30 może być wesoło z uwagi na to co opisałem na górze o 14:00 ~ nagłówek danych może być kosmiczny w stosunku do poprzednich odczytów.

      Usuń
    2. 20-30% ? takie wyniki chyba raczej są rewidowane przez rynek?

      Usuń
    3. Problem w tym, że za miesiąc będzie -20 % :) bo Boeing na targach lotniczych podpisał kontrakty na samoloty które będzie produkował przez najbliższych 5-10lat i nie jest w stanie utrzymać takiego tempa w przyszłym miesiącu.

      Usuń
    4. Dolar się po danych osłabia, czyli pewnie rynek wziął pod uwagę dane ale bez zamówień w transporcie a tam pewnie było gorzej:( Jeśli mam rację to dziś chyba nie zarobimy :(

      Usuń
    5. Bez transportu gorzej, -0,8% vs 0,5% ale rewizja odczytu za Czerwiec powinna wpłynąć na Czwartkowe dane o PKB w USA i tutaj już rosną oczekiwania z 3,9% do 4% na tą chwilę.

      Usuń
    6. euro/usd w tej chwili powyżej 1,3202, nie ma kolejnego minimum czyli rynek bierze pod uwagę dane z USA bez transportu, jak dziś przebije 1,3214 to zamykamy lukę do 1,324:)

      Usuń
  3. O 19 napisałeś, że Aud/Usd i Aud/Cad zamknięte, a o 20:08 widzę, że są aktywne na stronie ING. To jak to działa?
    Czemu na tym koncie pokazowym nie gridujesz? Na razie wygląda na to, że Twoja przewaga opierała się (tylko?) na tym (bez urazy, ale wyniki jakie są, każdy widzi).
    Swoją drogą - nie chcę tu tworzyć teorii spiskowych, ale ta gra na danych, która wyciągnęła konto ze sporego dołka do stanu początkowego, wydaje się mocno podejrzana.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dodawanie pozycji do zamkniętych nie jest "zautomatyzowane" po to, żeby uniknąć zarzutu, że nagle zniknęły napisałem właśnie, że zostały zamknięte. Grid nie jest powszechnie "akceptowalny" i to konto ma służyć czemu innemu niż pokazywaniu tego systemu akurat ;) Co do wyników to nie ma z czego być dumnym na tą chwilę ale na to składa się wiele czynników w tym ograniczenia w inwestowaniu które trwają pomimo 2ch miesięcy od startu projektu...

      Usuń